Domů > MH Nýznerov, Nýznerov, SDH Nýznerov > 400 let založení osady Nýznerov

400 let založení osady Nýznerov

V sobotu 18. srpna se v Nýznerově konaly oslavy 400 let založení osady Nýznerov. V srpnu se každoročně koná také pouť v naší kapli, na kterou téměř pravidelně přijíždějí rodáci z Nýznerova, kteří byli po válce odsunuti do Německa a kteří přispívají jak finančními tak materiálními dary na údržbu kaple v Nýznerově a také našemu sboru dobrovolných hasičů. Po slavnostní mši, byly oslavy oficiálně zahájeny panem starostou Kadlecem. Na oslavách předvedly své umění malé skorošické roztleskávačky, skorošická “Tlupa nezávislých tanečníku” a skorošičtí Mužoreti. Hosté mohli také shlédnout požární zásah s historickou ruční stříkačkou taženou koňmi a ukázku zásahu nýznerovských mladých hasičů. Až dlouho do večera se potom o zábavu starali muzikanti z Chocně. O oslavách také informovaly místní noviny JESENICKÝ TÝDENÍK.

 1. Gabriela Pupová
  15.09.2012 na 16:03 | #1

  Poděkování patří všem,co se podíleli na oslavách 400let Nýznerova.Vynikající organizace,velice dobré jídlo a krásná atmosféra.Vytvořili jste si dobré jméno v širokém okolí.Přejem vám ¨mnoho úspěchů.Eliška Pupová,Věra Zlatá,Lída Horsáková,Renata Žabčíková

 2. sdh
  sdh
  17.09.2012 na 22:43 | #2

  @Gabriela Pupová
  Děkujeme za pochvalu! Budeme se na Vás (i ostatní) těšit příště :).

 1. Žádné zpětné odkazy

*