Domů > SDH Nýznerov > Trénink s dýchací technikou

Trénink s dýchací technikou

Pro použití dýchacích přístrojů při zásahu, je třeba mít vyškolené nositele dýchací techniky.   Dva členové zásahové jednotky tedy absolvovali lákařská vyšetření a 3. listopadu 2012 si zkusili před absolvováním poligonu dýchání pomocí dýchací techniky.

Těsně před setměním, jsme se setkali u hasičské zbrojnice. Na trénink  jsme nastoupili v plném vybavení. Oblékli jsme si zásahové obleky, nasadili přilbu a rukavice. Jako první jsme vyrazili do prudkého stoupání přímo za zbrojnicí. Následně jsme si vyzkoušeli výstup po kolmém žebříku s klasickým opláštěním z pásoviny, jistícím vystupujícího proti pádu. Tento žebřík vede na střechu vodárny za hasičskou zbrojnicí. Na závěr jsme ještě přenášeli dvě plynové bomby. Vzduch nám vystačil zhruba na 40 minut pohybu. Na závěr tréninku byla láhev vydýchána.

Kurz NDT proběhl 17. a 18. listopadu 2012 v Jeseníku.

 

Rubriky: SDH Nýznerov Tags: ,
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy

*