Domů > SDH Nýznerov > Trénink NDT

Trénink NDT

Uběhly již tři měsíce od školení nositelů dýchací techniky, které dva z našich členů absolvovali. Nastal tedy čas dalšího tréninku s dýchací technikou. 17. února jsme se tedy dostavili do hasičské zbrojnice, v jejímž okolí jsme trénink absolvovali.

Prvním scénářem byl průzkum staré zbrojnice. Z nové zbrojnice jsme pomocí žebříku vylezli na půdu a dále do věže. Následně jsme pokračovali do přízemí staré zbrojnice a vyšli vraty ven.

Druhým scénářem bylo zahoření střechy na vodárně. Po navázání lana na hadici C s proudnicí úvazem na proudnici jsme pomocí žebříku vylezli na střechu vodárny a hadici s proudnicí vytáhli nahoru.

Třetím scénářem bylo zahoření ve stodůlce. Zároveň byly nahlášeny dvě bomby s plynem, které se v místnosti nalézaly. Scénář zahrnoval nemožnost vstupu do budovy dveřmi, takže jsme se dovnitř dostávali oknem. Po vlezení dovnitř jsme provedli vyhledání lahví a po jejich vynesení jsme simulovali jejich chlazení.

Na závěr jsme ještě odházeli s nasazenými dýchacími přístroji sníh, který sjel ze střechy před vrata nové zbrojnice.

 

Rubriky: SDH Nýznerov Tags: ,
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy

*