Domů > MH Nýznerov, SDH Nýznerov > Oprava PS12 a příprava nových savic

Oprava PS12 a příprava nových savic

Dnes jsme se věnovali technice. Opravili jsme PS12 a obrousili ostré části na závitech nových savic, aby byly připraveny na další soutěž.

Na PS12 jsme měnili olejovou vanu s chlazením a jednu z přívodních trubek do vany. Demontáž staré vany a montáž nové proběhly bez potíží, až napasování trubek chlazení bylo poněkud obtížnější. První trubka po mírném přihnutí pasovala, druhá byla ale vyrobena na jiný typ PS12, který již má alternátor a byla tak krátká. Upravili jsme tedy třetí delší trubku, tu jsme jinak naohýbali a zkrátili až i tato pasovala. Na závěr proběhla zkouška, při které vše těsnilo.

Mladí hasiči kteří jsou u savic si nové savice chytali na další soutěž. Obrousili ostré části závitů a po nanesení brusně pasty utahováním a povolováním závity na sebe přizpůsobili.

*