Okresní kolo požárního sportu v Jeseníku

Dnes proběhlo okresní kolo požárního sportu v Jeseníku na fotbalovém hřišti. Letos jsme na tomto kole neměli zastoupení v řadách rozhodčích jako dříve, ale jako soutěžní družstvo. Na okrskovém kole jsme se umístili na pátém místě, takže jsme postupujícím družstvem nebyli. Po odřeknutí účasti všech výše umístěných z družstev okrsku, bylo na okresní kolo pozváno naše družstvo.

Po prvotních potížích s vytvořením soutěžního družstva, z důvodu jiných povinností našich členů, jsme nakonec mohli na přihlášku sepsat sedm jmen. Šest členů našeho sboru a jednoho člena SDH Černá Voda, který byl ochotný za SDH Nýznerov nastoupit.

Z důvodu deštivého počasí, které panovalo již několikátý den, byly zrušeny štafety a 100 m jednotlivců a soutěžilo se tedy jen v požárním útoku.

Jako první soutěžily ženy, přičemž nastoupilo celkově pět družstev. Poté začali požární útoky mužů. Nýznerov běžel jako druhý. Po povelu „na základnu“ jsme začali s přípravou základny a po startu provedli náš pokus. U sacího vedení nastoupili opět naši tři nejmladší, stejně jako na okrskovém kole. Po nás startovali ještě další dva sbory. Soutěžily tedy jen čtyři družstva mužů, některé okrsky nebyly muži zastoupeny.

Po obědě jsme čekali na závěrečné vyhlášení výsledků. Ukázalo se, že jsme dosáhli třetího místa, takže jsme si mohli odvézt pohár, což bylo příjemným překvapením. S myšlenkou na umístění na “stupních výtězů” jsme na tuto soutěž nevyrazili a poháru z okresního kola si proto velmi ceníme. Bude jen nutné vyrobit poličku, kam naši trofej umístíme, protože prozatím jsme byli zaměřeni především na diplomy :).

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*