Domů > MH Nýznerov, Nýznerov > Ukončení Ligy mladých hasičů ve Vidnavě

Ukončení Ligy mladých hasičů ve Vidnavě

Ročník soutěží 2013/2014 pomalu končí a v rámci Ligy mladých hasičů jsme se naposled setkali ve Vidnavě. Letos soutěž neproběhla u fotbalového hřiště ale na Myslivně, která se nachází u polských hranic.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách a to ve štafetě 5 x 50 m a požárním útoku. Při štafetě běží mladí hasiči postupně jeden po druhém v jedné dráze s překážkami a přitom sestavují hadicové vedení. Po odběhnutí štafet následovaly požární útoky, kdy naši mladí hasiči s asistencí hasičky ze Staré Červené Vody předvedli platný pokus. Za asistenci děkujeme. Proběhlo i vyhodnocení celé ligy ročníku 2013/2014, ve které se náš kolektiv umístil celkově na sedmém místě z jedenácti.

Stejný den se konalo i kácení máje u nýznerovské hasičské zbrojnice. Během sobotního dopoledne se začali scházet návštěvníci, kteří se přišli pobavit a občerstvit. Kácení probíhalo ve stejném duchu jako v předchozích letech. Bylo připraveno posezení a pohoštění pro příchozí. Před setměním nadešla chvíle, kvůli které jsme se sešli a za pomoci několika dobrovolníků v přestrojení se májka poroučela k zemi.

*