Domů > MH Nýznerov > Ukončení Plamene – požární útok ve Velké Kraši

Ukončení Plamene – požární útok ve Velké Kraši

S mladými hasiči jsme se zúčastnili ukončení Plamene ročníku 2015/2016 a to na fotbalovém hřišti ve Velké Kraši. Na místo jsme se vydali již ráno Mercedesem.

Jako první soutěžila kategorie mladších, poté následovali starší a mezi nimi i naši mladí hasiči a to jako první. Na požární útok jsme si půjčili jednoho mladého hasiče na rozdělovač a jenu mladou hasičku na levý proud. Oba z Bernartic. Za pomoc jim děkujeme. I naši mladí hasiči se snažili a podali pěkný výkon. A to i při spojování savic, kde jsou nejmladší z nich. Nedělají klasickou „naběračku“, takže časově jsou na tom vždy hůře jak ostatní družstva. Soutěž se běžela ve dvou kolech.

Po útocích proběhlo vyhlášení výsledků soutěže, výsledků celého ročníku Plamene a aby toho nebylo málo, tak i vyhlášení výsledků soutěže Požární ochrana očima dětí, které jsme se také s našim kolektivem zúčastnili. V požárních útocích byli naši mladí hasiči předposlední. V celkových výsledcích Plamene byli poslední. V grafické části okresního kola soutěže Požární ochrana očima dětí se dařilo jedné naši mladé hasičce, která obsadila první místo v kategorii ZŠ4, což jsou 8 a 9 třídy základních škol. Za tak pěkné umístění ji gratulujeme. Během soutěže byly vyhodnoceny i kroniky a celoroční činnost mladých hasičů.

*