Výjezd na zásah a stavba májky

Tento den jsme měli první ostrý výjezd naši jednotky na zásah. Svolání proběhlo smskou. Předchozí oprava sirény nebyla úspěšná a ta opět nehoukala.

Vyjeli jsme do Skorošic, kde hořel balík sena a plameny ohrožovaly i na přilehlou šopu se senem a slámou uskladněnými na půdě. Na místo jsme dorazili ve čtyřech. Při našem příjezdu již byla na místě jednotka ze Skorošic, která mezitím již stačila požár uhasila. Na místě byli i policisté ze Žulové. Později ještě přijeli profesionální hasiči z Jeseníku a vyšetřovatel. Profesionální hasič prohlédl místo termokamerou pro odhalení případných skrytých ohnisek. Výjezdem jsme potvrdili, že mohou počítat i s naší pomocí.

Odpoledne se sešla část členské základny a proběhlo stavění májky. Májka je umístěna jako v předchozích letech u hasičské zbrojnice. Poté jsme ještě provedli úklid v nové  zbrojnici. Na stavbu a zdobení se dostavil dostatečný počet členů i několik nečlenů, kteří nám pomohli. Zúčastnili se i někteří mladí hasiči.

Tags:,

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*