Domů > Nýznerov, SDH Nýznerov > Kácení máje

Kácení máje

V červnu proběhlo tradičně v Nýznerově kácení máje. Májka stála jako obvykle u staré hasičské zbrojnice. Tento den proběhla i pohárová soutěž o pohár okrsku č.6 v Kobylé nad Vidnavkou.

My jsme se kvůli pořádání kácení nezúčastnili. Jeli jsme na místo jen předat putovní pohár, který jsme vloni vyhráli. Letos putoval mimo náš okrsek a to do Bernartic.

Od dvou hodin začali postupně na kácení docházet návštěvníci. Ze začátku jich nebylo mnoho, ale postupně přibývali. Kolem čtvrté hodiny začalo mrholit, takže jsme vyjeli ze zbrojnice autem a umístili jsme stoly i do ní. Po čase déšť ustal. Postupně se prodalo všechno jídlo (grilované maso, bramboráky, makrely) a většina pití.

Po sedmé hodině proběhlo vlastní kácení, kterého se ujali dva z našich starších členů. Volná zábava poté ještě pokračovala až do dalšího dne.