Domů > Nezařazené > Oslava výročí 140 let založení SDH Bernartice

Oslava výročí 140 let založení SDH Bernartice

Další letošní oslava výročí založení sboru dobrovolných hasičů proběhla v Bernarticích. V rámci několikaleté spolupráce našeho sboru s Bernartickým jsme byli pozváni i na tuto akci.

Již dopoledne se zástupci jednotlivých sborů sešli v hasičské zbrojnici, od které jsme se vydali průvodem s prapory na poutní mši do kostela s následnou vzpomínkou na zesnulé členy sboru.

Další program probíhal na fotbalovém hřišti. Zde od jedné hodiny začala pohárová soutěž mladých hasičů. Celou dobu byla na hřišti vystavena historická technika. Přítomní mohli shlédnout i naše vybavení a to ruční stříkačku za koně, vůz za koně s PS6, PS4, hadicový vůz a Mercedes s naloženou PS8. Bernartice vystavili PS8, kterou jsme jim opravili a nově nastříkali barvou, PS12 a cisternu RTO.

Atrakcí pro přítomné byla lanová dráha, kterou připravili hasiči z Vidnavy. Dále pak ukázka vyprošťování z osobního automobilu, kterou provedli hasiči z Bernartic a ukázka vysokotlakého zařízení Kobra, kterou profesionální hasič prořízl připravené dřevěné dveře. Posledním bodem hasičské činnosti byla ukázka požárního útoku bernartických starých pánů s opravenou PS8.

Následovala již volná zábava, kdy hrály kapely na živo.

Z našeho sboru se zúčastnili dva zástupci.

Rubriky: Nezařazené Tags:

*