Domů > Nezařazené > Oslava výročí 150 let založení SDH Skorošice

Oslava výročí 150 let založení SDH Skorošice

Třetí oslavou, které jsme se v letošním roce zúčastnili byla oslava výročí 150 let od založení sboru ve Skorošicích.

Ta byla zahájena odpoledne před hasičskou zbrojnicí, od které se šlo průvodem k soše sv. Floriana a následně na fotbalové hřiště. Socha byla zrekonstruována a nyní byla zároveň se skorošickými zásahovými automobily, Tatrou 148 a Aviou, posvětsena. Jednotlivé přítomné sbory měly i své prapory, které nesly v průvodu až na hřiště. Členové našeho sboru, kteří nesli historické prapory z Nýznerova a Kamenné šli v bílých historických uniformách.

Další program probíhal již na fotbalovém hřišti. Zde bylo připraveno posezení, pódium a atrakce pro děti. Dále zde byla vystavena technika místního sboru a toho našeho včetně automobilů. Na hřišti byly i Tatry z Vapenné a Žulové. Po oficielním zahájení přiblížili historii a činnost skorošického sboru paní Andělová a starosta obce Skorošice pan Miroslav Kadlec.

Po pohoštění pokračoval další program. Mimo jiné i zásah našich mladých hasičů na hořící dřevěný domek. Zásah začal příjezdem Mercedesu ke kádi s vodou, následným sestavením sacího a dopravního vedení a natažení dvou útočných proudů C. Domek po chvíli úspěšně zahasili. Po dalším nástupu byly předány ocenění některým členům Skorošického sboru.

Později proběhlo vystoupení taneční skupiny žen a ukázka výškové techniky HZS Jeseník, při které se dva lezci slanili z koše žebříku. Pro děti připravili hasiči z Vápenné pěnu, která je hodně oblíbená.

Rubriky: Nezařazené Tags:

*