Domů > MH Nýznerov > Závod požárnické všestrannosti v Bělé pod Pradědem

Závod požárnické všestrannosti v Bělé pod Pradědem

Začal nový ročník soutěží Plamene mladých hasičů. Ten byl zahájen stejně jako v předchozích letech závodem požárnické všestrannosti, který proběhl v Bělé pod Pradědem v prostoru kolem penzionu U Julka.

Závod běží pět soutěžících na trati dlouhé u starších cca 3 km. Kde postupně plní na šesti stanovištích dané úkoly (střelba ze vzduchovky, základy topografie, uzlování, základy první pomoci, požární ochrana a překonání překážky na vodorovném laně). Většina z našich soutěžících již tento závod absolvovala, jen jeden běžel poprvé. Soutěž začala nástupem po deváté hodině, po kterém proběhlo losování pořadí na startu. Zúčastnilo se 11 družstev starších. Jednotlivá družstva startovala cca v deseti minutových rozestupech.

Po doběhnutí a obědu proběhlo vyhodnocení výsledků a následný závěrečný nástup s vyhodnocením. Naši mladí hasiči obsadili poslední jedenácté místo. Posbírali velký počet trestných bodů. Čistý čas, který potřebovali na zdolání tří kilometrové dráhy s šesti stanovišti, by jinak pro ně znamenal sedmé místo.

Odpoledne jsme se ještě sešli s mladými hasiči v hasičské zbrojnici. Ti se nabídli že pomohou s úklidem Mercedesu.

*