Kácení máje

Rok uplynul a proběhlo další tradiční kácení máje, které náš sbor pořádá. Na prostranství mezi hasičskou zbrojnicí a Stodůlkou byly rozestavěny stoly a lavice. Ve Stodůlce se čepovalo pivo, venku se pekly makrely, maso a bramboráky. Postupně  začali přicházet místní a návštěvníci z okolních obcí. Dostavilo se i několik studentů z různých koutů republiky, kteří přijeli propagovat akci Summerjob, která proběhne během prvního týdne letních prázdnin. Pod hlavičkou Summerjobu nabízejí studenti pomocné práce u lidí doma. Působí ale jen v několika vybraných obcích kolem Žulové.

Všichni co se dostavili měli možnost zakusit vše co jsme pekli a smažili a posedět při sklenici piva či jiného občerstvení.

Vlastní kácení májky proběhlo po sedmé hodině. Vše začali naši mladí hasiči, kteří přišli po zaznění ruční sirény vybaveni dvěma sekerami a ruční pilou oblečení do hasičských PSII doplněných dřevorubeckými přilbami. Načali májku a po chvíli pokračovali studenti účastnící se Summerjobu spolu s jedním našim členem. Závěrečný řez ruční pilou provedly dvě studentky. Májka nakonec spadla do zamýšleného prostoru. Vlajku ukořistil jeden z našich mladých hasičů.

Návštěvníků nebylo ani moc ani málo. Stejný den se konalo kácení máje a dětský den v Žulové, takže někteří, co k nám dříve zavítali, se přesunuli tam. I tak jsme poslední návštěvníky vyprovodili až o půl čtvrté ráno následující den.

2 komentáře

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*