Domů > Nýznerov, SDH Nýznerov > Kácení máje

Kácení máje

Rok uplynul a proběhlo další tradiční kácení máje, které náš sbor pořádá. Na prostranství mezi hasičskou zbrojnicí a Stodůlkou byly rozestavěny stoly a lavice. Ve Stodůlce se čepovalo pivo, venku se pekly makrely, maso a bramboráky. Postupně  začali přicházet místní a návštěvníci z okolních obcí. Dostavilo se i několik studentů z různých koutů republiky, kteří přijeli propagovat akci Summerjob, která proběhne během prvního týdne letních prázdnin. Pod hlavičkou Summerjobu nabízejí studenti pomocné práce u lidí doma. Působí ale jen v několika vybraných obcích kolem Žulové.

Všichni co se dostavili měli možnost zakusit vše co jsme pekli a smažili a posedět při sklenici piva či jiného občerstvení.

Vlastní kácení májky proběhlo po sedmé hodině. Vše začali naši mladí hasiči, kteří přišli po zaznění ruční sirény vybaveni dvěma sekerami a ruční pilou oblečení do hasičských PSII doplněných dřevorubeckými přilbami. Načali májku a po chvíli pokračovali studenti účastnící se Summerjobu spolu s jedním našim členem. Závěrečný řez ruční pilou provedly dvě studentky. Májka nakonec spadla do zamýšleného prostoru. Vlajku ukořistil jeden z našich mladých hasičů.

Návštěvníků nebylo ani moc ani málo. Stejný den se konalo kácení máje a dětský den v Žulové, takže někteří, co k nám dříve zavítali, se přesunuli tam. I tak jsme poslední návštěvníky vyprovodili až o půl čtvrté ráno následující den.

 1. Eliška a Maruška
  06.06.2017 na 07:45 | #1

  Dobře jsme se pobavily,výborná makrela,jídlo i pití super….máte pochvalu,počasí vám přálo

 2. sdh
  sdh
  06.06.2017 na 08:13 | #2

  @Eliška a Maruška
  Děkujeme za pochvalu :).

*