Pohárová soutěž v Bernarticích

Po dlouhé době jsme se vydali s dospělými na pohárovou soutěž. Soutěž se konala na fotbalovém hřišti v Bernarticích při příležitosti místní pouti.

Již od rána probíhala soutěž mladých hasičů, takže jsme se po příjezdu nahlásili a čekali, až začne část dospělých. Trať této soutěže má oproti klasickému požárnímu útoku navíc v místě poloviny první hadice B umístěny koleje. A po jejich straně dva plotky jako zúžení, kterým projdou soutěžící jen postupně. Proto byl navýšen i počet soutěžících na osm, oproti klasickým sedmi.

Soutěže se zúčastnily čtyři družstva mužů. A to Bernartice, Nýznerov, Stará Červená Voda a Supíkovice. Poté ještě běžely čtyři družstva žen. Bernartice, Supíkovice, Velká Kraš a Vidnava.

Z klasické sestavy našeho družstva chyběl jeden proudař a strojník. Zapůjčili jsme si tedy jednoho proudaře a dalšího závodníka na hadice B. Oba z Bernartic. I tak nám chyběl oproti jiným družstvům jeden soutěžící. Dále se s námi na soutěž vyrazila podívat i jedna mladá hasička, která již u nich musí končit a přejde k dospělým. Po jedné hodině byl společný nástup mladých hasičů a dospělých. Při něm proběhlo vyhlášení výsledků celého dne.

Umístili jsme se až na čtvrtém místě. Po soutěži jsme se ještě nějakou dobu na místě zdrželi. Využili jsme místní pohostinnosti a nabídky občerstvení a spolu s členy místního SDH jsme zde ještě několik hodin zůstali.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*