Domů > MH Nýznerov > Závod požárnické všestrannosti v Bělé pod Pradědem

Závod požárnické všestrannosti v Bělé pod Pradědem

Jednalo se o první soutěž mladých hasičů v disciplínách Plamene ročníku 2017/2018. Závod požárnické všestrannosti se běží tradičně v Bělé pod Pradědem.

Tento ročník Plamene je již pátým v pořadí, kterého se naší mladí hasiči účastní a je to tedy jejich první půlkulaté výročí. I když se za pět let členská základna obměnila a z původního družstva mladých hasičů dnes soutěžil již jen jeden člen.

Na startu jsme měli jen jedno družstvo starších. Tříkilometrovou trať absolvovali celou, jen uprostřed trati si jeden z nich poranil kotník a po zbytek trati mu ostatní pomáhali. Na šesti stanovištích nasbírali velké množství trestných bodů, takže nakonec obsadili poslední pozici. Je však třeba vyzdvihnout jejich snahu pomoct kamarádovi.

Na soutěž se vydala i jako doprovod jedna z mladých hasiček, která již v minulém ročníku Plamene vzhledem k věku soutěžila naposledy.

Počasí ten den nepřálo, bylo chladno a stále mírně pršelo.

*