Domů > MH Nýznerov > Závod jednotlivců v Jeseníku

Závod jednotlivců v Jeseníku

Tento den proběhla poslední soutěž mladých hasičů v letošním kalendářním roce. Jednalo se o závod jednotlivců s překážkami na trati dlouhé 60 m. Ten poprvé proběhl v Jeseníku na sportovišti za sportovní školou u cesty směrem na Revíz.

V sedm hodin jsme se sešli u hasičské zbrojnice a poté jsme Mercedesem vyrazili přes Skorošice pro další členy a následně směrem Jeseník.

Na místě se zpožděním proběhl nástup a poté začala soutěž. Z našich mladých hasičů běželo osm členů. Soutěž probíhala ve dvou drahách. V jedné s nízkou překážkou a ve druhé s 150 cm vysokou překážkou. V obou drahách byly postaveny kladiny. Na druhé pokusy si závodníci dráhy vyměnili.

Startovní listina byla jasně daná dopředu, takže vše probíhalo hladce a bez zdržování.

Po odběhnutí všech závodníků byl závěrečný nástup a vyhlášení prvních třech závodníků v každé kategorii (mladší chlapci, starší chlapci, mladší dívky a starší dívky). Ti obdrželi diplom a medaili. Z našich se umístila nejlépe dívka v kategorii starších a to na třetím místě. Byla jen o dvě setiny vteřiny pomalejší než soutěžící na druhém místě.

*