Domů > MH Nýznerov > Odznaky odbornosti ve Vápenné

Odznaky odbornosti ve Vápenné

Koncem března proběhla první soutěž mladých hasičů letošního kalendářního roku. Poprvé od doby začátku práce s mladými hasiči v našem sboru tito plnily odznaky odborností. Ty jsou součástí celoroční činnosti v rámci hry Plamen. Na výběr jsou odbornosti velitel, strojník, preventista, kronikář a cvičitel.

Jednalo se o ověřování znalostí formou testu. Test obsahoval 15 otázek z dané problematiky. Soutěž proběhla ve Vápenné v obecním sále. Na místo jsme se vydali Mercedesem.

Z našeho sboru se zúčastnili čtyři mladí hasiči. Ti získali sedm odborností, které si předem vybraly k plnění. Podmínku pěti získaných odborností tedy splnili.

Celou soutěž zvládli překvapivě rychle, takže jsme končili brzy. Díky tomu se naskytla příležitost podívat se spolu s mladými hasiči z České Vsi do hasičské zbrojnice místního sboru. Na soutěž jel s mladými hasiči jejich vedoucí a jako doprovod bývalá mladá hasička.

*