Domů > SDH Nýznerov > Okrskové kolo požárního sportu dospělých

Okrskové kolo požárního sportu dospělých

V dubnu jsme se s družstvem dospělých zúčastnili okrskového kola požárního sportu na fotbalovém hřišti v Kobylé nad Vidnávkou. Dorazilo šest družstev mužů a dvě družstva žen. Jedno z Černé Vody a jedno z Vápenné.

Po nástupu jako první běželi jednotlivci. Začalo se ženami. Poprvé na soutěži nastoupilo družstvo žen z Vápenné, za které soutěží i naše bývalá mladá hasička. Poté běželi muži. Z našeho sboru nastoupili tři. Všichni měli platné pokusy. Po jednotlivcích byla trať přestavěna na štafetu 4 x 100 m. Jako první nastoupili muži a poté ženy.

Poslední a nejzajímavější disciplínou byl požární útok. Ženy nastoupily nyní jako první. Nám v družstvu chyběla většina členů, kteří klasicky běhají. Museli jsme si tedy dva soutěžící zapůjčit a posty některých našich přítomných prohodit.

Při závěrečném nástupu proběhlo vyhlášení výsledků. Jako družstvo jsme se celkově umístili na pátém místě. Dařilo se ale jednotlivcům. Naše hasička byla nejrychlejší z žen a u mužů jsme obsadili druhé místo.

Na soutěži jsme měli i tři rozhodčí.

*