Domů > MH Nýznerov > Výlet mladých hasičů do račího údolí

Výlet mladých hasičů do račího údolí

Využili jsme pěkného počasí o volném dnu a s mladými hasiči jsme se vydali na větší výlet. Zvolili jsme okolí Račího údolí u Javorníku, kam jsme se dopravili třemi osobními automobily. S dopravou pomohli i dva rodiče.

Z parkoviště před zákazem vjezdu jsme vyrazili na pochod. Zamířili jsme prvně štěrkovou lesní cestou ke kapličce sv. Antonína, která je podobná té v Nýznerově. U kapličky mladé hasiče lákal především pramen, z kterého ten den voda přímo netekla, ale vyvěrala až o něco níže pod cestou.

Dále jsme pokračovali na Čertovu kazatelnu. Zde jsme se mohli kochat pěkným výhled do Račího údolí. V blízkém dřevěném přístřešku jsme pak posvačili. Posilněni jsme dále pokračovali na zříceninu hradu Rychleby. Kde jsme po prozkoumání místa a vystoupání na zbytek vnější věže udělali společnou fotografii.

Po krátkém oddechu jsme sestoupili do údolí a pokračovali po asfaltové cestě zpět k Tančírně. U ni jsme obdivovali její zrekonstruovanou podobu. Mladí hasiči jistě neznají její podobu před rekonstrukcí, ale mi z doprovodu jsme tančírnu zažili pomalu jako ruinu.

Pod tančírnou se u potoka nachází větší přístřešek. V něm jsme udělali poslední přestávku a to na oběd. Opekli jsme špekáčky, dali jsme si buchty, zeleninu a vše co si kdo s sebou donesl. Poté jsme místo uklidili, oheň uhasili a vyrazili auty zpět do Nýznerova.

*