Domů > MH Nýznerov > Pohárová soutěž mladých hasičů v Bernarticích

Pohárová soutěž mladých hasičů v Bernarticích

Ještě před letními prázdninami jsme se s mladými hasiči vydali na pohárovou soutěž do Bernartic na fotbalové hřiště. Jednalo se o požární útoky. Po přihlášení, nástupu a rozlosování začala samotná soutěž.

Na soutěž dorazila dvě družstva mladších z Bernartic a dvě z České Vsi. Po jednom družstvu mladších z Jeseníku, Nýznerova, Staré Červené Vody, Velké Kraše a Vidnavy. U starších pak družstva Bernartic, České Vsi, Jeseníku, Lipové Lázně, Nýznerova, Staré Červené Vody, Velké Kraše a Vidnavy.

Nastoupili jsme jak s družstvem mladších tak i s družstvem starších. Našich mladších bylo málo, takže jsme si půjčili ještě tři mladé hasiče z Bernartic. Při pokusu došlo k odpojení levé hadice C od rozdělovače. Útok dokončili, ale až na posledním devátém místě.

Poté proběhly požární útoky starších a to na dva pokusy. Oba pokusy zdárně dokončili. Čas druhého pokusu byl lepší. Nakonec se starší umístili na šestém místě z osmi družstev.

Soutěž proběhla v rámci místní poutě, takže u hřiště byl i kolotoč, autodrom a hodně stánků se sladkostmi, což se dětem líbilo.