Domů > MH Nýznerov > Závod požárnické všestrannosti v Bělé pod Pradědem

Závod požárnické všestrannosti v Bělé pod Pradědem

Začal nový školní rok a tím pádem i nový ročník Plamene. Pro mladé hasiče to znamená Závod požárnické všestrannosti, na který jsme se vydali do Bělé pod Pradědem k penzionu U Julka. Na soutěži jsme se setkali s družstvy ze stejných SDH jako v předchozím ročníku Plamene.

Po nástupu, poradě a rozlosování nastoupilo naše družstvo na tříkilometrovou trať jako sedmé. Měli jsme jen družstvo starších. Na trati absolvovali všech šest stanovišť, kterými jsou střelba ze vzduchovky, základy topografie, uzlování, základy první pomoci, požární ochrana a překonání překážky po vodorovném laně. Letos vše proběhlo naštěstí bez zranění. Delší čas strávený na trati a především vyšší počet trestných bodů odsunul naše družstvo až na poslední jedenácté místo.

Na této soutěži jsme v roce 2012 vůbec poprvé soutěžili s družstvem mladých hasičů. Z tehdejšího družstva běžel nyní již jen jeden.

Po závěrečném nástupu jsme se vydali na cestu domů. Na soutěž se jeli i dva náhradníci, kteří se zúčastnili tréninků.

*