Domů > Nezařazené > Jízda k výročí 100 let od založení Československa

Jízda k výročí 100 let od založení Československa

Na Jesenicku hasiči toto významné jubileum oslavili spanilou jízdou své techniky. Akci svolal a zorganizoval profesionální hasič z Lipové Lázně spolu s dalšími členy SDH Lipová Lázně. Pozvání obdržel i náš sbor.

Dopoledne v devět hodin byl oficiální začátek na parkovišti naproti stanice profesionálních hasičů v Jeseníku. Sem se postupně sjížděli jednotliví účastníci a několik diváků. Těch nebylo vzhledem k deštivému počasí mnoho. Na parkovišti již několik vozidel stálo a po příjezdu těch hasičských se dosti zaplnilo. Členů jednotlivých sborů bylo na místě dost, takže se postupně tvořili hloučky debatujících.

Dorazily zásahové automobily HZS Jeseník, JSDH z okresu Jeseník, Šumperk a Bruntál. Dokonce i jeden automobil z Polska. Automobilů dorazilo přes třicet a bylo se na co dívat. Jejich počet překvapil i pořadatele.

Z našeho okrsku se zúčastnila Černá Voda, Kobylá nad Vidnavkou, Nýznerov, Tomíkovice a Vápenná. Posádku Mercedesu tvořili tři z našich řidičů a tři mladí hasiči.

Na parkovišti jsme stáli do desáté hodiny, poté všechna auta vyrazila v koloně na Ramzovou. Při průjezdu Lipovou čekalo kolem cesty i několik místních, kterým nevadil déšť, a sledovali kolonu. Po příjezdu do Ramzové se celá kolona otočila na parkovišti u lyžařského střediska a zamířila zpět do Lipové Lázně, kde byla na parkovišti u bývalého „Áčka“ naplánována další zhruba hodinová zastávka a vystavení techniky. Na asfaltové parkoviště se ani všichni nevešli, některá auta stála kolem na trávníku.

Místní připravili menší pohoštění s kávou čajem a buchtami.

Někteří zúčastnění již poté postupně odjížděli. Poslední se vydali na cestu kolem oběda.

Rubriky: Nezařazené Tags:

*