Domů > Nezařazené > Výročí 140 let od založení SDH Žulová

Výročí 140 let od založení SDH Žulová

Odpoledne se vydali dva naši členové do Žulové na oslavu 140letého výročí založení místního SDH. Začátek oslav proběhl v malém sále Bahesy. Přítomní byli seznámeni s mnohaletou historií sboru. Poté proběhlo oceněno několika dlouholetých členů sboru.

Další program proběhl na žulovském náměstí. Sem se sjelo několik zásahových automobilů z okresu. Přítomní se mohli podívat na následující vozy. Tatru 815 ze Žulové, Mercedesy z Nýznerova, Jeseníku a Černé Vody, Pragu V3S z Černé Vody, RTO z Kobylé nad Vidnavkou, Tatru 148 a Avii ze Skorošic, Liazku a Forda Tranzita z Vlčic, Tatru Terrno z Bílé Vody, Tatru 815-7 z Lipové Lázně a Avii z Tomíkovic.

O půl paté začala spanilá jízda techniky. Ta vedla ze Žulové přes Velkou Kraš, kterou jsme projeli zadní cestou kolem jejich zbrojnice, a poté směrem k Vidnavě. Před ní jme odbočili doleva na Bernartice a následně Bernarticemi přes Bukovou. Z ní poté do Vlčic a následně po silnici první třídy na Skorošice. Přes ně jsme pokračovali do Nýznerova, kde se všechna auta otočila na malém plácku u hasičské zbrojnice. Po příjezdu zpět do Žulové pokračovali někteří do svých zbrojnic, několik automobilů ještě zůstalo na náměstí.

Následný program probíhal již opět na sále.

Rubriky: Nezařazené Tags:

*