Výročí 140 let od založení SDH Žulová

Odpoledne se vydali dva naši členové do Žulové na oslavu 140letého výročí založení místního SDH. Začátek oslav proběhl v malém sále Bahesy. Přítomní byli seznámeni s mnohaletou historií sboru. Poté proběhlo oceněno několika dlouholetých členů sboru.

Další program proběhl na žulovském náměstí. Sem se sjelo několik zásahových automobilů z okresu. Přítomní se mohli podívat na následující vozy. Tatru 815 ze Žulové, Mercedesy z Nýznerova, Jeseníku a Černé Vody, Pragu V3S z Černé Vody, RTO z Kobylé nad Vidnavkou, Tatru 148 a Avii ze Skorošic, Liazku a Forda Tranzita z Vlčic, Tatru Terrno z Bílé Vody, Tatru 815-7 z Lipové Lázně a Avii z Tomíkovic.

O půl paté začala spanilá jízda techniky. Ta vedla ze Žulové přes Velkou Kraš, kterou jsme projeli zadní cestou kolem jejich zbrojnice, a poté směrem k Vidnavě. Před ní jme odbočili doleva na Bernartice a následně Bernarticemi přes Bukovou. Z ní poté do Vlčic a následně po silnici první třídy na Skorošice. Přes ně jsme pokračovali do Nýznerova, kde se všechna auta otočila na malém plácku u hasičské zbrojnice. Po příjezdu zpět do Žulové pokračovali někteří do svých zbrojnic, několik automobilů ještě zůstalo na náměstí.

Následný program probíhal již opět na sále.

Tags:

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*