Pohárová soutěž MH v Jeseníku

Naši mladí hasiči se dočkali první venkovní soutěže letošního roku. Jednalo se o pohárovou soutěž v požárních útocích. Ta se uskutečnila v Jeseníku na hřišti s umělým povrchem vedle fotbalového hřiště. Vydali jsme se na ni Mercedesem.

Vše začalo tradičním nástupem, na kterém byla družstva mladších z Černé Vody, dvě z Lipové Lázně a naše Nýznerovské a starších z Černé Vody, Jeseníku, Lipové Lázně a naše Nýznerovské.

Jako první soutěžili mladší. Z našeho sboru nastoupilo pět mladých hasičů a na rozdělovač a levý proud jsme si zapůjčili dva hasiče z Černé Vody.

Poté nastoupila družstva starších. Toto sedmi členné družstvo bylo již složeno jen z našich členů. Časy pokusů mladších i starších nebyli z jejich nejhorších, které kdy předvedli. Ale na této soutěži stačily v obou kategoriích jen na poslední čtvrtá místa. I tak panovala v družstvu dobrá nálada a bylo vidět že jsou po tak dlouhém čase rádi na soutěži.

Proudaři to neměli lehké, protože se běželo na sklopné terče s klasickým 5 cm otvorem.

Pro dva z našich mladých hasičů to byla jejich poslední soutěž v rámci Plamene. V dalším ročníku nemohou již kvůli svému věku nastoupit. Jeden z nich byl již na 49 soutěžích a druhý nastoupil na 35 soutěží z něco málo přes padesátky soutěží, kterých se náš kolektiv za osm let své existence zúčastnil. Za jejich nasazení si zaslouží pochvalu.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*