Pouť v Nýznerovské kapli

Situace ohledně šíření nákazy COVID 19 se mírně zlepšila a díky tomu mohla proběhnout tradiční pouť se mší svatou v Nýznerovské kapličce. Náš sbor se podílel na přípravě pohoštění pro poutníky. Buchty, další sladkosti a kávu dopravili na místo členky sboru i některé z poutnic.

Členové sboru se sešli již po ránu, provedli poslední přípravy, oškrabali brambory a připravili těsto na bramborové placky.

Mše začala v 11:00. Na trávník před kaplí jsme postavili další lavičky. Poté jsme ještě rozestavěli stoly a lavičky na prostranství mezi stodůlkou a hasičskou zbrojnicí. A roznesli na ně buchty a kávu. Později jsme začali péct bramborové placky. Na pouť se dostavilo poměrně dost poutníků. Někteří z přítomných poseděli i déle a bavili se s ostatními, které vzhledem k předchozím omezením moc nevídali.

Pomoct přišlo poměrně dost členů našeho sboru, za to jim děkujeme.

Tags:

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*